İkamet Tezkeresi İşlemleri


Üniversitemize yeni kayıt hakkı kazanan uluslararası öğrencilerimizin İKAMET TEZKERESİ işlemleri için Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tek bir işlem tarihi vermiştir. Öğrencilere randevu tarihleri 15 Ekim öncesi veya sonrası için verilmiş olsa bile, tüm öğrenciler ikamet işlemlerini sadece 15 Ekim Perşembe günü  yaptırabileceklerdir. Bu değişiklik nedeni ile öğrencilerimizin 15 Ekim Perşembe günü saat 09.00’da İstanbul Göç İdaresinde bulunmaları gerekmektedir. Gelmeden önce en yakın sürede aşağıda belirtilen web adresinden kayıt yaptırarak her hangi bir gün için randevu alınmalıdır. Randevu almayan öğrencilerin işlemleri yapılmayacaktır.

 

ÜNİVERSİTEMİZE YENİ KAYIT HAKKI KAZANAN ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİMİZİN İKAMET İŞLEMLERİ İÇİN;

  1. İkamet randevusu Türkiye’ye giriş tarihinden itibaren en geç 30 gün içinde https://e-ikamet.goc.gov.tr adresinden alınmalı. (Şartlı giriş yapanlar 10 gün içinde randevu almalı.)
  2. Daha önceden ikameti olanlar ise bilgilerini güncellemek için  https://e-ikamet.goc.gov.tr adresinden yeni randevu almalı. 
  3. Randevu tarihi ne olursa olsun tüm uluslararası öğrencilerimiz 15 Ekim Perşembe günü sabah saat 09:00’da İstanbul Göç İdaresinde bulunmalı. 
  4. Randevu alındıktan sonra ikamet işlemleri için gerekli evraklar güncel olmalıdır. (Öğrenci belgesi ekim ayı tarihli olmalıdır.)

Daha detaylı bilgi uluslararası öğrenci oryantasyonunda verilecektir.

Göç İdaresi Adresi: HIRKA-İ ŞERİF MAHALLESİ VATAN CADDESİ NO:64/ 34091 FATİH / İSTANBUL (İstanbul Emniyet Müdürlüğünden 200 metre uzaklıkta.)

Dış İlişkiler İrtibat:

e-mail: iro@fsm.edu.tr

Tel: 0212 521 8100 Dahili 4086-4087-4028